Vana Narva, Kreenholmi ekskursioon

Vana Narva, Kreenholmi ekskursioon

Päevakeskuse «Fööniks» grupi ekskursioon, mida korraldas Tereza Peshnikova, algas Narva raekojas, XVII. sajandi teise poole restaureeritud hoones. Stiliseeritud viikingi kostüümi riietunud ja vana Narva ajaloost huvitatud giid Aleksander tervitas Sillamäe külalisi.
Ta rääkis keskaegsest Narvast: kui Liivi ordu püstitas torni ja vallikraaviga linnuse müürid ning Vene tsaari Ivan Julma valitsusajal püstitati Narova vastaskaldale vene kindlus. Ekskursioon liikus Narova kallastele, kust avanesid suurepärased vaated mõlemale kindlusele
Giid saatis lugu Peeter I ja Rootsi Karl XII vägede vahelistest lahingutest vana Narva postkaartide (isiklikust kollektsioonist) näitamisega. Teel said külalised teada, et Narvas on plaanis taastada Peeter I Narva palee, mis asus Rüütli ja Pimeaia tänava nurgal.
Ringkäigu teine ​​osa oli pühendatud XIX. sajandi Narvale, nimelt Kreenholmi manufaktuurile. Vinged punastest tellistest ehitised viivad meid ajas tagasi.
Tööstuskompleksi arhitektuuriansamblit ja nelja vabrikuse elustiili peeti suurimaks kudumitööstuseks maailmas. Praegu on Kreenholmi manufaktuuri tehasehooned ja ehitised kantud Eesti kultuurimälestiste registrisse.
Kahetunnine jalutuskäik ei võimaldanud külastada Narva bastione, luterlikku Aleksandri kirikut oma eksponaatidega, Narva galeriid ja muid Narva vaatamisväärsusi. Selleks kavandab Fööniksi päevakeskuse töötaja Tereza Peshnikova järgmisi reise järgmisel aastal.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.