Uudised

Rahvusvaheline eakate päev

2. oktoobril korraldas Hoolekandeasutuse „Sügis“ , Sillamäe Kultuurikeskuses tähistati rahvusvahelist eakate päeva. Ühel sügispäeval kogunes pidustusele umbes 200 inimest. Need on eakad inimesed, kes jäävad oma aastatel aktiivseks ja rõõmsameelseks. Neist viis said Sillamae linna juhtkonnalt tänukirjad ja kingitused.
Nagu tavaliselt, oli üritusel kõike: laulud, tantsud ja suupisted ning kultuurikeskuse kollektiivide ja „Sügis“ asutuse poolt kutsutud laulja Rafaeli kontsert.

 

Reisida Keilasse

26. oktoobril toimus väljasõit Eestimaa looduskaunisse kohta, Keila-Joa lossi ja Keila linna. Reisi kavandasid ja korraldasid Hoolekandeasutuse “Sügis” töötajad.Ekskursioonile olid kutsutud „Fööniks“ ja „Merelaine“ päevakeskuse külastajad, Sillamäe pensionäride keskuse ja Sillamäe Vene kultuuriseltsi liikmed.Pärast põnevat ringkäiku perekonna mõisas ning Benkendorfi ja Volkonski lossis võttis Keila linn soojalt vastu Sillamäe rühma.Siin tutvusid nad  koguduse sotsiaalmaja, kooli ja raamatukogu tööga. Luterlikus orelikontsert jättis unustamatu mulje.Reisijaid saatis Keila linnapea Enno Fels, kes avaldas ka soovi Sillamäge külastama.

Piknik mere ääres

Lõppenud on suvi 2019. Traditsiooniliselt tähistasid päevakeskuse külastajad seda sündmust koos mererannas. Siin veetsid keskuse külastajad koos nende tegevusjuhtidega palju sooje päevi. Koht on tuttav ja lemmik. Siin imetlesid nad merd, mängisid õuemänge, küpsetasid grillvorste lõkke peal.

 

Ekskursioon Rakvere linnusesse

10.juulil tegid Päevakeskuse Hoolekandeasutuse „Sügis“ külastajad koos sõpradega AS „Jõhvi Kogukonna Elamine”, „Sillamäe Kodu“, „Sinimäe Kodu“ koos organisatsioonide töötajatega traditsioonilise suvereisi huvitavatesse kohtadesse Eestis. Seekord külastati Rakvere vana ordulinnust. Sattuda keskaja atmosfääri aitasid rüütlid, käsitöölised, töökojad, hirmu-keldrid, alkeemikute apteegid. Reisijad sõitsid hobusega, lasksid vibu ja sõid maitsvat lõuna – oli suurepärane aeg. Täname teid, et osalesite reisil koos ühiskondlike organisatsioonide hooldajate ja töötajatega.

Maahoki

Suvised spordimängud Erihoolekandeosakonna Päevakeskuse külastajatele viiakse traditsiooniliselt läbi Hoolekandeasutuses «Sügis» värske õhu käes. 10. juunil toimus improviseeritud maahoki mäng kolme meeskonna jaoks. Kolmest võistkonnast võtis kõige tugevam. Peaauhind oli kook ja tee. Tervendavas ürituses said auhindadeks hea tuju, rõõmsameelsus ja valmidus osalema
järgmistes spordimängudes
.

Toloka

Nad tegid ära! Hoolekandeasutuses “Sügis” läbis toloka

Sillamäe Volikogu  esimehe  Jelena Koršunova  päevakeskuses «Меrelaine» külastajatega kohtumine

“Sugis” saatis talve ära

 Selline kokkusattumus – rahvusvahelise naistepäeva eel, vastavalt kalendrile saabus ka Vastlapäev. Meie keskuse poisid õnnitlesid naisi naistepäeva puhul ja läksid õue talve ära saatma. Osaleti võistlustel: rõngaste viskamine, saapa viskamine, köie tõmbamine, “madu” tegemise oskus ja loomulikult ajasid ringi vastlapäeva lauludega. Ja lõpuks, nagu tavaliselt, põletati õlgedest nukku, mida valmistasid päevakeskuse külastajad. Talv on ära saadetud, kevad, tule kiiremini!

Hoolekandeasutuses “Sügis” tähistati Eesti Vabariigi aastapäeva

 

Üritus  EV 101 aastapäeva puhul algas presentatsiooniga EV ajaloost, mida esitas päevakeskuse külastajatele tegevusjuhendaja Inna Levitina. Aula oli vormistatud meie Vabariigi sümboolika elementidega, sini-must-valgetes värvides. Pääsukesi ja rukkilille valmistasid varem päevakeskuse külastajad, grupi- ja individuaaltundide jooksul. Peale presentatsiooni vastasid keskuse kliendid viktoriini küsimustele, mis olid koostatud tuginedes infole Eesti ajaloost ning tänapäevast   Vabariigi elust. Külastajad on ülesannetega hakkama saanud ning said oma teadmiste eest magusaid auhindu.

14. veebruaril tähistasid Hoolekandeasutuses “Sügis” kliendid Sõbra päeva Bowling-klubis Narvas